Odpowiedzialna gra w topowych kasynach

Wiele osób, które mają styczność z kasynami wirtualnymi, niestety niezbyt dobrze przygotowuje się do korzystania z ich oferty. Bardzo często bowiem mówi się o nieodpowiedzialnej grze w kasynie. Jak zatem można grać odpowiedzialnie w kasynach internetowych?

Wybieraj tylko te gry, które znasz

Wybieraj tylko te gry w kasynie online, które znasz

Jednym z częstych problemów graczy jest wybór gier hazardowych, których kompletnie nie znają. Mowa tu głównie o automatach do gry, choć również i dochodzi do sytuacji, kiedy ktoś do końca nie zna ruletki, kości, blackjacka, a mimo to stawia w nich zakłady. Dlatego też polecamy dokładne zapoznanie się z tematyką gry, jej charakterystyką, dostępnymi zakładami, regułami. Bardzo pomocne w tym są wszystkie bezpłatne gry. Obecne są one często w samych kasynach jako wersje demo, jak i również na stronach internetowych poświęconych grom hazardowym. Są to identyczne gry jak w przypadku rozgrywki za prawdziwe pieniądze. Różnica polega jednak na tym, że zamiast depozytu w kasynie za PLN czy EUR można grać z wykorzystaniem wirtualnych żetonów. Służą one jedynie symulacji oraz zabawy. Nie można w takich bezpłatnych grach wygrać czy przegrać prawdziwych pieniędzy. Odpowiednie przygotowanie na darmowym automacie czy ruletce może potem zaowocować podczas gry o prawdziwą stawkę. Warto zatem sprawdzać mechanizmy, być może daną strategię matematyczną, rozgrywkę za mniejszą lub większą pulę żetonów.

Ustalaj limity

Jednym z najbardziej nieodpowiedzialnych błędów graczy jest brak jakichkolwiek limitów. Wiele osób bowiem nie ustala sobie, ile będzie chciało wydać w kasynie, jak długo czasu chce spędzić dziennie czy w tygodniu na stronie. Nie da się ukryć, że największe problemy uwidaczniają się w przypadku finansów. Brak limitu na dzienne, tygodniowe czy miesięczne wydatki może skutkować znacznie większymi przegranymi niż przewidywaliśmy, a w najgorszym razie długami i bankructwem. Dobrze zatem pomyśleć zawczasu o odpowiedzialnym ustawieniu limitów. Na stronach kasynach bowiem w ustawieniu konta można wyznaczyć limit wydatków oraz czasu na grę. Przykładowo możemy ustawić, że w ciągu tygodnia maksymalnie wpłacić i wydać możemy 300 złotych, a czas na łączną grę to 4 godziny. Jeśli przekroczymy któryś z tych limitów, to wtedy system automatycznie zablokuje nam dalszą możliwość rozgrywki. Jest to też o tyle pomocne, iż nie można dowolnie zmieniać limitów. taka opcja następuje dopiero po 3 czy 6 miesiącach od ustawienia limitu. Pomaga to w zaoszczędzeniu czasu, pieniędzy, jak i może uchronić przed uzależnieniem od hazardu.

Rozważna gra

Z pewnością rozważne podejście do kwestii gry w kasynie, będzie najlepszym rozwiązaniem ze strony gracza. Wielu ekspertów bowiem podpowiada, aby w czasie gry w kasynie robić dosyć częste przerwy. Można w ten sposób odpocząć od samej rozgrywki, odciążyć umysł, zregenerować się. Przy zbyt długiej grze istnieje bowiem ryzyko występowania zmęczenia, które będzie miało wpływ na zakrzywiony obraz samej gry. Kolejną ważną sprawą jest stawianie zakładów w kasynie jedynie za własne pieniądze. Jeśli zaczniemy bowiem pożyczać pieniądze od rodziny czy znajomych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że popadniemy w długi. Powinniśmy zatem wydawać tylko te pieniądze, które z góry zostały przez nas przeznaczone na hazard. Jednym z częstych błędów graczy jest chęć odegrania się. Wmawiamy bowiem sobie, że po kilku czy kilkunastu przegranych wreszcie nadejdzie chwila tryumfu, przez co istnieje jeszcze większe zagrożenie popadania w długi. Ponadto bardzo ważna jest kondycja psychiczna podczas gry. Odradzana jest gra, kiedy jesteśmy przygnębieni, mamy depresję. Ponadto duży wpływ na kontrolę, obstawiane zakłady ma alkohol oraz inne używki. Nie bez powodu wiele kasyn stacjonarnych zarabia spore pieniądze właśnie na pijanych graczach. Sporym plusem jest to, że w kasynie online nikt nie daje nam darmowych drinków.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy traktować hazardu jako źródła dochodu. Hazard to przede wszystkim szczęście, które jest częściej po stronie kasyna. W każdej grze kasyno ma przecież mniejszą lub większą przewagę nad graczem. Nastawienie się na zarabianie nie jest zbyt odpowiedzialnym pomysłem. Regularne wygrane w kasynach notują przede wszystkim pokerowi gracze. Mają oni jednak lata doświadczenia, sponsorów, jak i jeżdżą na różne turnieje.

Chronimy nieletnich

Bez znaczenia na to, czy mamy do czynienia z polskim, brytyjskim czy szwedzkim kasynem, każde z nich dba o ochronę nieletnich. Dlatego też w ramach odpowiedzialnej gry osoby poniżej 18. roku życia mają zakazany dostęp do kasyna. Jest to bardzo ważne, gdyż niepełnoletni są bardziej podatki na wpływ hazardu, a przy tym większość z nich nie dysponuje stałym źródłem zarobku. Jest to ważne, że w Europie we wszystkich krajach panuje zakaz dla osób poniżej 18 lat.

Samokontrola

Często się zdarza, że problemy wynikają z braku kontroli. Na stronach wielu kasyn bowiem można znaleźć zakładki poświęcone odpowiedzialnej grze. Można tam znaleźć między innymi zestaw pytań, na które warto sobie odpowiedzieć. Jeśli wiele z nich będzie miało charakter "tak", to wtedy warto zgłosić się do specjalisty. Warto w ten sposób zapobiegać problemom, gdyż brak kontroli może sprawić, że będziemy w niedługim czasie zmagać się z uzależnieniem od hazardu.

Napisz komentarz