Top Kasyna Online z płatnościa Blik

Mobilna płatność Blik w kasynach onlineRozwój topowych kasyn internetowych jest niezwykle błyskawiczny w ostatnich latach. Jeszcze niecałą dekadę temu nasz wybór miejsc do grania był nieco ograniczony. Dziś kasyn i innych marek hazardowych jest tak dużo, że ciężko jest nam wybrać. Postanowiliśmy jednak stworzyć u nas listę tych stron, które według nas są nie tylko godne polecenia, bezpieczne i warte sprawdzenia, lecz także możliwe jest w nich korzystanie z BLIK-a.

Blik i jego popularność

Jeśli spojrzymy na ostatnie lata w dziedzinie płatności online, to BLIK stał się ogromnym fenomenem w naszym kraju, jeszcze większym niż Revolut. Jest to system płatności, który narodził się na początku 2015 roku. Była to inicjatywa 6 banków z Polski, które chciały stworzyć ujednolicony system szybkich płatności z pomocą telefonu. Od początku głównym założeniem było to, że oprócz konta bankowego do szczęścia brakuje nam tylko aplikacji i smartfona. BLIK bowiem obsługiwany jest poprzez telefon, a aplikacja bankowa zawiera także opcję BLIK. Kiedy ją wybieramy, pojawia się nam składający się z 6 losowych cyfr numer, który możemy wykorzystać w czasie 2 minut. Możemy wtedy użyć BLIK-a do przesłania środków innym osobom, do płatności w sklepach i kasynach, jak i wypłacania środków z bankomatu. Jest to bezpieczne, błyskawiczne i darmowe. Dlatego też BLIK bardzo szybko stał się popularny w Polsce. Nie jest już potrzebne wpisywanie danych konta, numeru karty. Wystarczy tylko kod i akceptacja. Już w 2019 roku NBP poinformował, że w naszym kraju o wiele częściej do płatności online wykorzystujemy BLIK niż karty płatnicze. BLIK obecny jest w większości sklepów online, systemów płatniczych, więc możemy z niego korzystać praktycznie wszędzie.

Warto także dodać, że gdy BLIK wystartował w 2015 roku, to miał mniej więcej 1,4 mln użytkowników. W 2020 roku gdy większość banków zaczęła z niego korzystać, liczba ta wzrosła do 17 milionów! Oznacza to, że większa część dorosłych Polaków może z niego skorzystać w swoim banku.

Czy można korzystać z BLIK-a w kasynach?

Choć BLIK cieszy się wielką popularnością, to jest on w zasadzie ograniczony tylko do Polski. To już stwarza problemy dla graczy hazardowych. Co prawda możemy korzystać z BLIK-a u legalnych bukmacherów czy w jedynym kasynie online, jednak w znanych markach kasynowych nie jest to możliwe. Wynika to po prostu z przepisów związanych z prawem hazardowym.

Nie oznacza to jednak, że nie da się trochę kombinować. Nie od dziś wiadomo, że kasyna korzystają z różnych metod, aby omijać blokady. Tak też po części dzieje się właśnie z BLIK-iem. W coraz większej liczbie cenionych i sprawdzonych przez nas kasyn znajduje się opcja płatności oznaczona jako Fast Bank Transfer. Oznacza ona w dosłownym znaczeniu - szybki przelew bankowy. W zależności od kasyna mogą kryć się pod nią różne opcje. Nas bardzo zainteresowała Trinity Pay. Jest to zewnętrzny pośrednik płatności, który umożliwia tworzenie voucherów online dla graczy. Gdy wybierzemy w kasynie Fast Bank Transfer i zostaniemy przeniesieni na Trinity Pay, to wybieramy kwotę, jaka nas interesuje na depozyt do kasyna. Potem wpisujemy adres mailowy i zatwierdzamy. Przenoszeni jesteśmy do drugiego kroku, w którym wybieramy metodę płatności. I tu nagle okazuje się, że jest dostępny dla graczy BLIK! Podajemy zatem swój kod z aplikacji i zatwierdzamy. Trinity Pay tworzy dla nas coś w rodzaju internetowego vouchera z tokenem. Ten token kopiujemy i wklejamy do okna w kasynie, po czym środki zostają przelane na nasze konto i możemy odebrać bonus czy grać w gry hazardowe.

Blik także w Muchbetter

Pisaliśmy sporo o tym, że blokadę można ominąć przez szybki transfer z pomocą Trinity Pay. Jednak zainteresowane osoby mogą również liczyć na inną metodę, która z pewnością jest o wiele bardziej popularna. Jest nią Muchbetter. To znany od lat system, gdzie można przechowywać swoje pieniądze, jak i również dokonywać płatności online. Jest to o tyle interesujące, że samo MuchBetter współpracuje z wieloma firmami hazardowymi czy zajmującymi się grami online. Przypominamy, że w kasynie Betsson można za pierwszą wpłatę z wykorzystaniem Muchbetter zgarnąć darmowe 25 PLN w gotówce. Ciekawe z tym e-portfelem jest to, że pozwala nam zarządzać kontami gier, stron hazardowych, a także często oferuje wyższe stawki dla depozytów. Możemy przy tym również liczyć na szybkie transakcje w czasie rzeczywistym.

Jeśli chcemy skorzystać z BLIK-a w przypadku tego e-portfela, to koniecznie musimy wejść w opcję doładowania konta. Wtedy ukaże się nam lista dostępnych metod płatności. Wybieramy zatem dla siebie BLIK i potem postępujemy wedle instrukcji, które pojawia się na ekranie telefonu bądź komputera. Minimalna wpłata wynosi w tym wypadku 40 PLN. Wpłata jest oczywiście błyskawiczna, a przesłane przed chwilą środki możemy dalej przekazać do kasyna, przez co omijamy blokadę związaną z BLIK-iem i kasynami.

Na naszej stronie prezentujemy Top Kasyna, w których można skorzystać z BLIK-a. To także strony, które przeszły pozytywnie naszą weryfikację.

Napisz komentarz